Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
grudzień
30 '13

Chroń drewno

Ryszard Mikołowski

Ryszard Mikołowski

Warunki atmosferyczne w Polsce nie rozpieszczają entuzjastów drewnianych konstrukcji na otwartym powietrzu. Drewniane ławki i inne sprzęty ulegają degradacji ze względu na słońce, a zwłaszcza deszcz i śnieg. Opady atmosferyczne nie muszą jednak być naszym wrogiem, pod warunkiem, że zadbamy o zabezpieczenie drewna. Jak to jednak zrobić?

Ilu "fachowców", tyle opinii, ale najważniejsze jest zachowanie naturalnych właściwości drzewa. Dlatego możemy odradzić lakierowanie, które zmienia jego parametry. Ochrona drewna powinna być świadoma i jak najmniej inwazyjna. Najlepszym sposobem jest inwestycja w dobry impregnat do drewna. Nie ma co żałować na to pieniędzy. W tym przypadku idealnie sprawdza się bowiem zasada, mówiąca że chytry dwa razy traci.

Tanie i niezbyt skuteczne impregnaty do drewna będą bowiem musiały być używane częściej, a lepsze wystarczą na kilka lat. Dlatego w myśl zasady "nie stać nas na tanie rzeczy" lepiej postawić na jeden konkretny zakup - zaoszczędzimy dzięki temu czas i pieniądze.

Szczegółowe dane techniczne na temat składu chemicznego naszych impregnatów do drewna znajdziesz na stronie http://www.luvena.pl.

dom
wyposażenie wnętrz
architektura

frazy kluczowe: dom, wyposażenie wnętrz, architektura


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013