Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
listopad
06 '16

Przesiądź się na rower

Przesiądź się na rower

(...) Zamiast korzystać z samochodu lub miejskiego środka transportu powinniśmy wprowadzić do życia nieco więcej sportu. Większość osób mieszkających w mieście prowadzi głównie siedzący tryb życia. Wiąże się to zazwyczaj z problemami zdrowotnymi, szczególnie związanymi z bólami kręgosłupa oraz kłopotami trawiennymi. Rozwiązanie jest proste - zamiast po raz kolejny siadać rano za kółkiem przesiądźmy się na rower. Nie tylko nie będziemy musieli stać po raz kolejny w korku (...)

Informacje: dom, koszyki, rower, wiklina

 
maj
12 '16

Jak ciekawie wykończyć ściany

Jak ciekawie wykończyć ściany

(...) powierzchnię. Tynk dekoracyjny Taki tynk doskonale zdaje egzamin w sytuacji, kiedy bierze się pod uwagę wyłożenie ścian kruszywem imitującym kamień naturalny. Zanim jednak zainwestuje się w taki produkt, warto sprawdzić, czy jest to odporny dekoracyjny tynk mozaikowy. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy zamierza się zastosować tynk nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Za pomocą tego preparatu uda się stworzyć niezwykle ciekawe kompozycje, które będą cechować się trwałością i estetyką przez wiele lat. Chcesz wykończyć ściany? Ale nie wiesz jak? Jeśli jednak myśli się (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
12 '16

Energia ma znaczenie - audyty energetyczne

Energia ma znaczenie - audyty energetyczne

(...) niczym innym jak pewną ekspertyzą przeprowadzaną w celu ustalenia technicznych warunków oraz zakresu prowadzonych prac w ramach określonej inwestycji (ułatwiają efektywny nadzór budowlany).Jednym z celów takich inwestycji jest zazwyczaj zoptymalizowanie zużycia energii przez poszczególne budynki, przez maszyny i urządzenia oraz zmniejszenie zużycia energii w poszczególnych procesach (...)

Informacje: budownictwo, dekoracja wnętrz, dom, ogród, usługi budowlane

 
styczeń
08 '16

Marzenia o domu w końcu mogą się spełnić

Marzenia o domu w końcu mogą się spełnić

(...) część to: bliźniak czy wolno stojący, drewno czy cegła a także parterowy czy piętrowy. Później należy sprawdzić, czy na naszej działce można wybudować dom, który określiliśmy w punkcie pierwszym. Jeśli wszystko pasuje, nie ma problemu by poszukać projektu naszych marzeń.I. Co zrobić, gdy projekty domów dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań?W przypadku, gdy katalog projektów nie ma konkretnej wizji na nasz wymarzony dom należy zwrócić się do specjalisty z dziedziny architektury, który stworzy nam od (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
październik
19 '15

Generalne porządki w ogrodzie

Generalne porządki w ogrodzie

(...) kojarzy nam się przede wszystkim jesienny i wiosenny okres. Jesienią przygotowujemy krzewy i drzewa do zimowego snu,a  wiosną staramy się obudzić je do życia. Praca na działce może być naprawdę satysfakcjonująca, ale trzeba się na niej znać. I tak na przykład sadzenie drzew w ogrodzie musi odbywać się o konkretnej porze roku, a wybrany grunt powinien nadawać się pod konkretną sadzonkę. Jeżeli zupełnie nie wiemy jak się za to zabrać, to lepiej powierzmy te sprawy specjalistom. Przykładowa firma ogrodnicza z Warszawy pomoże nam wykonać nowoczesny projekt, wybierze dla nas odpowiednie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
październik
05 '15

Wyjątkowe ogrody

Wyjątkowe ogrody

(...) ogród np. zawojscyogordy.pl.Wystarczy skorzystać z internetu i wpisać w popularną wyszukiwarkę nasze miasto, np. szczecin lub województwo zachodniopomorskie oraz dodać frazę "projektowanie ogrodów". Otrzymamy wiele wyników spośród których co najmniej jeden będzie spełniał nasze oczekiwania.Projektowanie ogrodu rozpoczyna się od poznania gustów właścicieli oraz funkcji, jaką dany ogród ma pełnić. Następnie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, projektowanie

 
sierpień
02 '15

Ogród jak z bajki w zasięgu ręki

Ogród jak z bajki w zasięgu ręki

(...) marzeń, nierzadko sięgających aż do dzieciństwa i w momencie gdy się dorasta, to marzenie niektórym udaje się zrealizować.Aby ogród cieszył właściciela tak bardzo, jak to tylko możliwe, bardzo często zakup profesjonalnego projektu ogrodu dokonuje się w firmach specjalizujących się w wykonywaniu tego typu projektów.Robi się tak, bo pracują tam zwykle świetnie znające się na rzeczy osoby, które doskonale wiedzą jak można zaaranżować każdą niemal przestrzeń i wybrać taki projekt, który w danych warunkach otoczenia będzie się spełniał jak najlepiej.Zakładanie ogrodów przydomowych (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
maj
22 '15

Sprzątanie w domu - samemu czy przez firmę?

Sprzątanie w domu - samemu czy przez firmę?

(...) domu czy też jest to gra nie warta świeczki i lepiej jest sprzątać samemu?Decydując się na zatrudnienie osoby z firmy sprzątającej do sprzątania naszego domu, trzeba się przede wszystkim zastanowić czy korzyści z tym związane przewyższą koszty. Usługa sprzątania to kolejny wydatek. Jeśli posiadamy zarobki poniżej przeciętnej, powinniśmy w miarę możliwości sprzątać samodzielnie. Jeśli natomiast zarówno my, jak i (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, sprzątanie

 
maj
16 '15

Instalacje audio video w domu i mieszkaniu

Instalacje audio video w domu i mieszkaniu

(...) współdziałał nie jest wcale sprawą prostą. Dlatego tak ważny wydaje się wybór odpowiedniej firmy gwarantującej solidne przygotowanie i samą realizację projektu. Instalacje audio video można przeprowadzić praktycznie w każdej chwili, jednak warto sobie uświadomić, że najbardziej optymalnym czasem jest planowany remont danego pomieszczenia, gdyż daje to zarówno większe możliwości projektowe, jak i więcej opcji zamontowania instalacji AV jako elementu aranżacji konkretnego pomieszczenia. Chodzi w tym przypadku o ukrycie wszelkich części, które mogłyby psuć styl i charakter wnętrza oraz odpowiednie wyeksponowanie tych (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
10 '15

Nowoczesne meble do firmy.

Nowoczesne meble do firmy.

(...) produkcyjna muszą być umeblowane ładnie, ale praktycznie i funkcjonalnie. W wypadku biura jest całkiem sporo ciekawych koncepcji, ale już meble do magazynów muszą spełniać określone funkcje. Przykładowo magazyn w sklepie z biżuterią będzie wymagał wstawienia przestronnych szaf z dużą ilością półek, aby pomieścić wszystkie drobiazgi posortowane na przykład według kolorów. Z drugiej strony (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, meble, meble metalowe, ogród

 
kwiecień
07 '15

Samozamykacz to świetne rozwiązanie dla domu!

Samozamykacz to świetne rozwiązanie dla domu!

(...) mm. Regulacji może być poddana również prędkość zamykania się drzwi oraz końcowa faza zamykania tzw. dobicie. Samozamykacze z ramieniem dostępne są w kompletnych zestawach, które obejmują korpus i ramię. Samozamykacze z ramieniem z blokadą Samozamykacze z ramieniem z blokadą przeznaczone są do wszystkich typów drzwi rozwiernych, których ciężar własny nie jest większy niż 110 kg. Można je stosować zarówno w drzwiach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, równie dobrze w prawych, co w lewych. Regulacja końcowej fazy domykania następuje poprzez zmianę długości ramienia. Regulacja prędkości zamykania następuje z przodu samozamykacza. Samozamykacze na szynie ślizgowej Samozamykacze na szynie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
07 '15

Projekt wnętrza ułatwieniem

Projekt wnętrza ułatwieniem

(...) wydawać. Co więc zrobić, żeby nie zapomnieć o niczym, albo nie przedobrzyć w pożądanych rozwiązaniach, jakie zostaną zastosowane w naszym domu, czy też mieszkaniu? To bardzo proste. Jest jedno rozwiązanie, sprawdzone od lati bardzo pomocne. Aby nie zagubić się w gąszczu ustaleń warto zainwestować w wykonanie profesjonalnego projektu wnętrza. Architekt, wykonujący na nasze zlecenie takie opracowanie, uwzględni w projekcie wszystkie nasze oczekiwania, podpowiadając jednocześnie rozwiązania, które zwiększą funkcjonalność i poprawią wygląd projektowanych pomieszczeń. Projekty wnętrzzawierają w sobie wszystkie szczegóły dotyczące przedstawianej przestrzeni. Począwszy od rodzaju zastosowanych drzwi, ich wymiaru, (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
01 '15

Jak ważny jest wystrój wnętrz i na jakie elementy.

Jak ważny jest wystrój wnętrz i na jakie elementy.

(...) mieszkania?Na wystrój wnętrz składa się wiele elementów. Pierwszym podstawowym składnikiem wystroju wnętrz są meble. Kluczowy w tej kwestii jest dobór stylu jaki preferujemy. Preferencje są bardzo różne. Jednej osobie może odpowiadać styl klasyczny, innej nowoczesny, a jeszcze inna może mieć bardziej wysublimowany gust i preferować styl kolonialny lub rustykalny. Ważne jest to, by meble łączyły się z pomieszczeniem w jedną całość i nie było między nimi dysproporcji pod względem stylu w jakim są wykonane, materiałów i kolorystyki (bardzo dobrym pomysłem może być zakup mebli w zestawach). Kolorystyka wnętrz jest generalnie bardzo istotna przy funkcjach, jakie ma spełniać dane pomieszczenie. Np. w sypialni doskonale sprawdzą się ciepłe i stonowane kolory natomiast w pokoju dziecięcym świetnie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
27 '15

Ekskluzywna zabudowa tarasów

Ekskluzywna zabudowa tarasów

(...) znaczenie dla przyszłych użytkowników tarasu. Z powodu niewiedzy lub zaniedbania miejsce to może stać się tylko kolejnym problemem, a nie przyjemnością, jak w założeniu. Na przykład warto wiedzieć, że taras nadaje się do zabudowy tylko jeśli jest skierowany na północ. W przeciwnym razie rośliny w takim miejscu nie będą rosły z powodu niskiego dostępu do promieni słonecznych. Pożółkłe rośliny z sypiącymi się liśćmi niestety nie są ozdobą, a wręcz przeciwnie. Ważne jest stworzenie dla oranżerii odpowiedniego mikroklimatu co nieodłącznie wiąże się z całą konstrukcją. Zanim nastąpi decyzja o zabudowie tarasu trzeba podjąć decyzję o tym, jakiego rodzaju ma to być konstrukcja. Czy (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
27 '15

Sposoby na zabudowanie tarasu

Sposoby na zabudowanie tarasu

(...) rozsądnie zabudować. Zabudowany taras pełni zarówno latem, jak i zimą rolę miejsca przeznaczonego dla odpoczynku. Zimą zabudowany taras może przypominać o letnich miesiącach, jeśli zostaną tam umieszczone rośliny zielone. Do dużej przyjemności należy również siedzenie w przeszklonym pomieszczeniu z gorącym napojem i obserwowanie padającego śniegu lub czytanie czasopism i książek. Nawet deszczowa pogoda nie musi być przeszkodą przed tą przyjemnością. Latem zabudowany taras to idealne miejsce dla ochłody w cieniu lub do urządzenia letniego spotkania z przyjaciółmi. Zabudowanie tarasu ma niebagatelny wpływ na cały dom lub mieszkanie przy którym się znajduje. Dzięki temu, że (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
26 '15

Samozamykacze drzwiowe - komfort i bezpieczeństwo

Samozamykacze drzwiowe - komfort i bezpieczeństwo

(...) kontrolowanego domknięcia skrzydła. Odbywa się to powoli, bezpiecznie i bez trzaskania. KOMFORT Budynki mają zapewniać odpowiedni komfort cieplny wszystkim osobom w nich przebywającym, a w miejscach, w których ze względu na dużą przepustowość, drzwi otwierane są często, jest to niełatwe zadanie. Samozamykacze dbają aby skrzydła drzwiowe pozostawały zamknięte, nie dopuszczając przy tym do powstania nadmiernego wentylowania budynku. Tego rodzaju urządzenia dbają również o komfort akustyczny, nie dopuszczając do powstania hałasu wywołanego mocnym i gwałtownym zamknięciem. BEZPIECZEŃSTWO Szeroko otwarte drzwi zwykle stanowią zachętę i w pewnym sensie także zaproszenie dla osób, które nie powinny znaleźć (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
05 '15

Na miarę potrzeb

Na miarę potrzeb

(...) słońce operuje równie mocno tak zimą jak i latem, stąd też zadaszenie wymaga odpowiedniego przysłonięcia np. przez elektryczne markizystrona wschodnia gwarantuje przyjemne popołudnia, zwłaszcza latemstrona zachodnia jest zmienną i zależną od pór roku, latem może przypominać łagodniejszy tropik, zwłaszcza, że promienie słoneczne docierają do wnętrza aż do zachodu słońca, natomiast zimą nasłonecznienie jest umiarkowane, a wręcz bywa minimalne. Mając w planach całoroczne korzystanie z ogrodu zimowego trzeba wziąć pod uwagę także odpowiednią izolację, a także (w zależności od wcześniej wspomnianego usytuowania) ogrzewanie. Nadmienione ogrzewanie to także kwestia podlegająca analizom, które mają nas doprowadzić do optymalnego i najbardziej korzystnego rozwiązania. Jeśli decydujemy się na brak (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
styczeń
29 '15

Inteligentny Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny Czym jest inteligentny dom?

(...) administrować ogrzewaniem, oświetleniem, alarmem przeciwwłamaniowym, bramą automatyczną i wieloma innymi aspektami domu w celu oszczędności i dopasowywania optymalnych warunków. System ma duże możliwości programowania, tak by użytkownik nie musiał poświęcać dużo czasu na wykonanie wszystkich czynności, na przykład wtedy gdy się śpieszy. Nie trudno domyślić się, że system składający się na inteligentny dom to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie bywają w nim często ponieważ praca zmusza ich do częstych wyjazdów. Martwią się jednak tym, czy w mieszkaniu wszystko w porządku podczas ich nieobecności. Od teraz nie muszą się tym martwić. Zaletą (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
styczeń
04 '15

Taras i balkon otwarciem na świeże powietrze

Taras i balkon otwarciem na świeże powietrze

(...) sposób oddalimy od siebie ryzyko zmoknięcia bądź spalenia słońcem w czasie cieszenia się pobytem poza wnętrzem domu.Można jednak pójść jeszcze o krok dalej i stworzyć sobie możliwość całkowitego odcięcia się od kapryśnej aury. Zabudowa tarasu - bo o niej mowa - w zależności od wybranej konfiguracji daję szansę na stałe odgrodzenie tarasu lub balkonu od warunków zewnętrznych, bądź też na skorzystanie z możliwości wyboru, dzięki zastosowaniu ruchomych przeszkleń i drzwi.Oczywiście (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
grudzień
02 '14

Układanie paneli

Układanie paneli

(...) rozwiązaniem.Demontaż starego parkietu czy desek podłogowych jest nieekonomiczne, a ponadto ryzykujemy przeciągnięcie czasu remontu i ogrom dodatkowego sprzątania.Aby układanie paneli na starej podłodze było jak najprzyjemniejszym zadaniem, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Zarówno stary parkiet, jak i zużyta deska podłogowa nie są stabilną powierzchnią, dlatego należy szczeliny między klepkami wypełnić kitem do parkietu a po wyschnięciu, wyrównać.Warto (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
czerwiec
14 '14

Schody z granitu - elegancja i solidność w jednym

Schody z granitu - elegancja i solidność w jednym

(...) elementy wyposażenia wnętrz domów i mieszkań nigdy nie wychodzą z mody, a granit wydaje się wręcz stworzony do tego celu. Posiada niezwykłe walory estetyczne, które zachwycą nawet bardzo wymagających użytkowników, ale o jego popularności zadecydowały również inne czynniki: jest powszechnie dostępny w dużych blokach i mimo dużej twardości, łatwo poddaje się obróbce. Doświadczony rzemieślnik jest w stanie z granitu wyczarować prawdziwe cuda, przycinając kamienne bloki do wymaganych kształtów i wymiarów, a następnie nadając im idealną gładkość za pomocą polerowania. Elementy granitowe prezentują się (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
czerwiec
10 '14

Le Parkour

Le Parkour

(...) efektownych. Trudniejsze sztuczki pozwalają omijać większe przeszkody, znacznie większe niż kojce, np. blaszane garaże.Powinno się jednak pamiętać, iż jeśli ktoś próbuje sztuczek bez wcześniejszego przygotowania, to nawet niżej położone wiaty śmietnikowe będą stanowiły dla niego zagrożenie. Należy bowiem przypomnieć, że wiata śmietnikowa należy do obiektów osiedlowej konstrukcji położonych na wysokości. (...)

Informacje: bramy, dekoracja wnętrz, dom, garaże, ogród

 
maj
21 '14

Kuchnie angielskie - czyli jakie?

Kuchnie angielskie - czyli jakie?

(...) potwierdzają także specjaliści ze strony http://kuchniezdrewna.net.pl. Coraz chętniej otaczamy się tworzywami pochodzenia naturalnego, bo pozwalają nam koić nerwy i uspokajają. Zbawienna moc drzewa i drewna znana jest przecież nie od dziś. I właśnie - drewno, wiklina są materiałami coraz częściej używanymi podczas meblowania domu. Oczywiście plastikowe przedmioty czy meble mają swoich zwolenników, przede wszystkim ze względu na lekkość, funkcjonalność czy łatwość w utrzymaniu porządku. Kwestia gustu, jak już wspomniano na początku.W nurt proekologiczny doskonale wpisują się tak zwane kuchnie angielskie. Sama nazwa nie mówi nam nic (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
maj
12 '14

Bezpieczeństwo i styl w jednym - balustrady

Bezpieczeństwo i styl w jednym - balustrady

(...) gipsowych. Niewątpliwie ich zaletą jest to, że mają pewniejszą i mocniejszą konstrukcję, a także np na balkonie zapewniają większe poczucie prywatności w związku z tym że zasłaniają większą powierzchnię niż balustrady ażurowe. W niektórych jednak wnętrzach zwłaszcza przy okazji zabezpieczania schodów ten rodzaj balustrady może okazać się zbyt masywny i psuć ogólny wystrój wnętrza. W takim przypadku lepiej sprawdzają się balustrady ażurowe, składające się z rożnego rodzaju słupków, poręczy i wypełnień (najczęściej szklanych lub plastikowych). Mogą być wykonane z elementów drewnianych lub metalowych i bez wątpienia charakteryzują się większą lekkością konstrukcji. Mogą też stanowić (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
11 '14

Sposób na nudę w kuchni

Sposób na nudę w kuchni

(...) mury powinny być pokryte tynkiem i białą farbą - to pozostałość jeszcze z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jednak współcześnie odchodzi się już od nudnych stylizacji i odważnie zaaranżowane wnętrza nie tylko nie zniechęcą znajomych, ale wręcz wzbudzą podziw i zainteresowanie.Warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym przygotowujemy posiłki ma szczególne znaczenie. Zazwyczaj bowiem odbywają się tam też wszelkie spotkania przy stole, na których niekoniecznie idzie w ruch wyłącznie jedzenie. Dlatego fototapety do kuchni mogą stanowić świetny punkt do rozruszania towarzystwa, chociażby jako temat pierwszych rozmów. Zmorą każdego spotkania jest (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
marzec
06 '14

Oświetlenie dróg i ulic

Oświetlenie dróg i ulic

(...) lepszą widoczność i lepszy komfort jazdy. W ternie zabudowanym oświetlenie ulic jest koniecznością. Zazwyczaj słupy oświetleniowe zlokalizowane są w odległościach około 4 metrów od siebie. Dzięki dużej mocy świetlnej mogą skutecznie oświetlić drogę, dzięki czemu kierowcy czują się bardziej bezpiecznie na drogach. Oświetlenie ulic jest opłacane z pieniędzy państwa. Pieniądze te pochodzą z podatków i opłat, które bardzo często wliczone są w cenę zakupu paliw: benzyny, ropy lub gazy.Poszczególne słupy oświetleniowe muszą być poddawane regularnym kontrolom. W czasie ich (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, oświetlenie

 
marzec
05 '14

Nie tylko ogrody...

Nie tylko ogrody...

(...) wiedzieć w jaki sposób i gdzie umieścić systemy nawadniające, aby żadna z "mieszkających" na danym terenie roślin nie usychała z braku wody. Te i inne dylematy to chleb powszedni architektów krajobrazu.Wrocław, Warszawa czy Kraków mogą poszczycić się pięknie zaaranżowanymi przestrzeniami. I nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o przestrzenie ogrodowe. Planowanie terenów zielonych to także aranżacja alejek miasta czy parków miejskich. Musimy pamiętać, że zielone tereny to równie dobrze "miejska codzienność ulic".Każdy kto odwiedził warszawskie Łazienki, mógł nacieszyć oko (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
marzec
01 '14

Funkcjonalne ozdoby na okna

Funkcjonalne ozdoby na okna

(...) wybrać model i wzór kolorystyczny z wzornika. Materiałowe, bambusowe, słomiane roletki chronią przed słońcem, zasłaniają zaciszne wnętrze mieszkania. Nie mniej ciekawym rozwiązaniem są żaluzje poziome wykonane z metalu lub aluminium, albo pionowe materiałowe. Tego typu elementy są bardzo popularne zarówno w (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, drzwi, okna

 
luty
13 '14

Wiosenna aranżacja okna

Wiosenna aranżacja okna

(...) Są bardzo praktyczne - pełnią funkcję zabezpieczenia przeciwsłonecznego. Jednocześnie jednak stanowią ciekawą dekorację mieszkania lub domu. W tym sezonie modne są zarówno jednobarwne, jak i wzorzyste desenie, np. paski, kwiaty i kropki. Innym rozwiązaniem są żaluzje. Podobnie jak roletom, żaluzjom również nie można odmówić (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, drzwi, okna

 
luty
01 '14

Ogrody zimowe - piękne widoki w każdej porze roku

Ogrody zimowe - piękne widoki w każdej porze roku

(...) użytkową domu, co jest bardzo cenne przy niewielkich domach jednorodzinnych i pozwala na stworzenie z nich dodatkowego pomieszczenia, w którym można trzymać część swojego wyposażenia. Ogrody zimowe można dobudować, a także przekształcić w nie już istniejące tarasy.Architekt ogrodów zimowych - indywidualne podejście i profesjonalizmArchitekt z XXX oferuje indywidualne projekty ogrodów zimowych, dostosowane do preferencji i oczekiwań klientów. Ogrody zimowe (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, ogrody zimowe

 
styczeń
16 '14

Wady i zalety wanien akrylowych

Wady i zalety wanien akrylowych

(...) Bez wątpienia wanna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienkowego. Wręcz rozchwytywane są dziś te wykonane z akrylu. Warto wiedzieć dlaczego. Na pewne nie powinno budzić zdziwienia to, iż głównym czynnikiem powodującym, że wanny akrylowe dobrze się sprzedają jest ich stosunkowo niska cena. Jakie jednak są fundamentalne plusy i minusy takiego rozwiązania? Zaczynając od zalet, w pierwszej kolejności niezbędne jest wymienienie faktu, iż producent wanien stosujący do ich budowy akryl, ma niemałe pole (...)

Informacje: dom, łazienka, wyposażenie wnętrz

 
styczeń
12 '14

Jak inteligentny dom pomaga oszczędzać na prądzie

Jak inteligentny dom pomaga oszczędzać na prądzie

(...) klimatyzowania i mechanicznego wentylowania wnętrz, które tych zabiegów nie wymagają. Nie czarujmy się, na co dzień nie pamiętasz o takich drobnostkach, zupełnie nie przejmujesz się nimi. Automatyka budynkowa zajmie się tymi aspektami za Ciebie. Inteligentne instalacje systemu inteligentnego domu same ocenią, kiedy podjąć odpowiednie działania: włączyć i wyłączyć oświetlenie oraz sprzęty lub zająć się poprawą komfortu cieplnego we wnętrzu. Co więcej, z miejsca wykona za (...)

Informacje: automatyka, dom, instalacje domowe

 
grudzień
30 '13

Chroń drewno

Chroń drewno

(...) najważniejsze jest zachowanie naturalnych właściwości drzewa. Dlatego możemy odradzić lakierowanie, które zmienia jego parametry. Ochrona drewna powinna być świadoma i jak najmniej inwazyjna. Najlepszym sposobem jest inwestycja w dobry impregnat do drewna. Nie ma co żałować na to pieniędzy. W tym przypadku idealnie sprawdza się bowiem zasada, mówiąca że chytry dwa razy traci. (...)

Informacje: architektura, dom, wyposażenie wnętrz