Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
luty
27 '15

Ekskluzywna zabudowa tarasów

Ryszard Mikołowski

Ryszard Mikołowski

Zabudowany taras i ogród zimowy to marzenie wielu osób. Okazuje się, że nie jest wcale tak dalekie realizacji, jak niektórzy mogliby sądzić.

Zabudowany taras to sposób na powiększenie metrażu domu, zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz. Z założenia powinna to być enklawa spokoju, a dzięki ekskluzywnej zabudowie tarasów również miejsce cieszące oko. Sama zabudowa to przecież nie wszystko. Liczy się również urok danego miejsca, łączący w sobie elementy pomieszczenia mieszkalnego, jak również cechy pochodzące z zewnątrz jak rośliny zielone i nie tylko. O piękno i funkcjonalność ogrodów zimowych dba projektant z kamont.waw.pl.

Skorzystanie z projektu oraz profesjonalnej porady ma niebagatelne znaczenie dla przyszłych użytkowników tarasu. Z powodu niewiedzy lub zaniedbania miejsce to może stać się tylko kolejnym problemem, a nie przyjemnością, jak w założeniu. Na przykład warto wiedzieć, że taras nadaje się do zabudowy tylko jeśli jest skierowany na północ. W przeciwnym razie rośliny w takim miejscu nie będą rosły z powodu niskiego dostępu do promieni słonecznych. Pożółkłe rośliny z sypiącymi się liśćmi niestety nie są ozdobą, a wręcz przeciwnie. Ważne jest stworzenie dla oranżerii odpowiedniego mikroklimatu co nieodłącznie wiąże się z całą konstrukcją.

Zanim nastąpi decyzja o zabudowie tarasu trzeba podjąć decyzję o tym, jakiego rodzaju ma to być konstrukcja. Czy będziemy z niej korzystać tylko latem i ewentualnie jesienią, czy chcemy by pomieszczenie nadawało się do użytku przez cały rok, również zimą? Z punktu widzenia użytkownika to jego samopoczucie jest najważniejsze. Warto zatem zadbać o odpowiednie warunki. Lepiej zadbać o to, by taras był ogrzewany z kilku powodów. Dopuszczenie do wyziębienia tarasu sprawia, że również w całym domu trudniej jest utrzymać odpowiednią temperaturę. Podobnie rośliny muszą mieć zapewnione odpowiednie warunki, nie wspominając o przedmiotach przechowywanych na tarasie. Wilgoć i mróz mogą doprowadzić do ich nieodwracalnego zniszczenia. Dlatego temperatura zimą na tarasie powinna wynosić około dwudziestu pięciu stopni.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013