Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
marzec
01 '14

Funkcjonalne ozdoby na okna

Ryszard Mikołowski

Ryszard Mikołowski

Najmodniejszymi i jednocześnie najbardziej funkcjonalnymi elementami dekoracyjnymi zakładanymi na okna są rolety wewnętrzne oraz rolety zewnętrzne. Tego rodzaju urządzenia niemal zupełnie wyparły już tradycyjne zasłony i firany.

Zakup rolet nie jest skomplikowany. Wystarczy umówić się na pomiar a następnie wybrać model i wzór kolorystyczny z wzornika. Materiałowe, bambusowe, słomiane roletki chronią przed słońcem, zasłaniają zaciszne wnętrze mieszkania.

Nie mniej ciekawym rozwiązaniem są żaluzje poziome wykonane z metalu lub aluminium, albo pionowe materiałowe. Tego typu elementy są bardzo popularne zarówno w mieszkaniach prywatnych jak i biurach.

Osłoną okna balkonowego lub witryny sklepowej mogą być kolorowe markizy. Wytrzymały na zmienne warunki atmosferyczne materiał nie tylko chroni przed słońcem, ale również daje wiele uroku. Malownicze stragany przed sklepami właśnie kojarzą się z ciekawymi dla oka markizami.

Urządzenia zakładane na okna zawsze muszą być dobrze dopasowane. Ich zamawianie wiąże się z określeniem konkretnego rozmiaru. Firma wykonująca zlecenie powinna być wsparciem dla kupującego. Ważne są detale, o których klient powinien wiedzieć. Chodzi przede wszystkim o rodzaj materiału, sposób mocowania itd.

dom
dekoracja wnętrz
okna
drzwi

frazy kluczowe: dom, dekoracja wnętrz, okna, drzwi


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013