Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
29 '15

Inteligentny Czym jest inteligentny dom?

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Hasło inteligentny dom staje się coraz bardziej powszechne. Okazuje się również, że jest rozwiązaniem wcale nie tylko dla bogaczy czy dziwaków. Pozwala znacząco poprawić komfort życia w domu.

System Trivatuv, to sieć inteligentnych rozwiązań dla domu, sterowany z jednego tylko miejsca. Na panelu użytkowym w postaci ekranu dotykowego, pilota lub nawet telefonu komórkowego lub iPoda, użytkownik ustawia wykonywane potem automatycznie zadania. Nie musi robić tego sam, a wręcz nie ma potrzeby był wtedy w domu. Zadania te mogą dotyczyć wielu różnych aspektów, począwszy od opuszczenia się rolet w czasie deszczu, do uruchomienia systemu nawadniającego w ogródku. Z panelu można administrować ogrzewaniem, oświetleniem, alarmem przeciwwłamaniowym, bramą automatyczną i wieloma innymi aspektami domu w celu oszczędności i dopasowywania optymalnych warunków. System ma duże możliwości programowania, tak by użytkownik nie musiał poświęcać dużo czasu na wykonanie wszystkich czynności, na przykład wtedy gdy się śpieszy.

Nie trudno domyślić się, że system składający się na inteligentny dom to rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie bywają w nim często ponieważ praca zmusza ich do częstych wyjazdów. Martwią się jednak tym, czy w mieszkaniu wszystko w porządku podczas ich nieobecności. Od teraz nie muszą się tym martwić.

Zaletą inteligentnego domu jest również to, że nie wymaga on żadnych specyficznych warunków aby zostać zamontowany. Każdy dom może przejść w każdej chwili niezbędne przeróbki potrzebne dla systemu, niezależnie od tego czy jest to budynek nowy czy stojący już od dawna. Koszty samych przeróbek często nie są wcale zbyt wysokie i nie przekraczają ceny zwykłego remontu.

Warto jednak pamiętać o tym, że koszty te będą wzrastały każdego miesiąca, ponieważ system do poprawnego działania potrzebuje sporych ilości energii elektrycznej. Co za tym idzie musi mieć do niej zapewniony stały dopływ. To zaś w zależności od wybranego pakietu kwoty od dwustu do nawet pięciuset złotych miesięcznie.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013