Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
12 '14

Jak inteligentny dom pomaga oszczędzać na prądzie

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Czy rachunki za prąd zjadają lwią część Twojego miesięcznego budżetu? Jeśli tak, zapoznaj się z tym artykułem. Podpowiemy Ci, jak możesz zmniejszyć koszty energii elektrycznej. Zapewne wiesz, że do oszczędzania prądu niezbędna jest Twoja proekonomiczna postawa.

Aby ją zaprezentować, w gruncie rzeczy nie musisz robić wiele. Wystarczy, że nie będziesz zostawiać urządzeń w trybie stand-by, włączonych świateł w pomieszczeniach, w których nie przebywasz oraz zaniechasz klimatyzowania i mechanicznego wentylowania wnętrz, które tych zabiegów nie wymagają.

Nie czarujmy się, na co dzień nie pamiętasz o takich drobnostkach, zupełnie nie przejmujesz się nimi. Automatyka budynkowa zajmie się tymi aspektami za Ciebie. Inteligentne instalacje systemu inteligentnego domu same ocenią, kiedy podjąć odpowiednie działania: włączyć i wyłączyć oświetlenie oraz sprzęty lub zająć się poprawą komfortu cieplnego we wnętrzu. Co więcej, z miejsca wykona za Ciebie pracę!

Już nigdy więcej nie będziesz musiał się zastanawiać, czy wyłączyłeś żelazko, telewizor czy też oświetlenie podwórza. Inteligentne budownictwo może nie tylko pomóc Ci zaoszczędzić czas i energię, ale również pieniądze, które mógłbyś wydać na rachunki za prąd ze względu na nieekonomiczne gospodarowanie energią.

Warto zaufać możliwościom systemu inteligentny dom i cieszyć się niższymi opłatami za energię elektryczną, spokojem ducha oraz nieprzeciętnym komfortem!

dom
automatyka
instalacje domowe

frazy kluczowe: dom, automatyka, instalacje domowe


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013