Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
kwiecień
01 '15

Jak ważny jest wystrój wnętrz i na jakie elementy.

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Jak ważny jest wystrój wnętrz mieszkalnych?

Każdy dom lub mieszkanie, aby posiadały swój własny i niepowtarzalny charakter, wymagają odpowiedniego wystroju wnętrz. Wystrój wnętrz odgrywa ogromną rolę. Gdy wnętrze naszego lokum jest odpowiednio wyposażone i wystrojone, czujemy się w nim dobrze i bezpiecznie. Ułatwia nam to także wypoczynek, który jest ważny szczególnie po ciężkim dniu pracy wieczorem lub tygodniu pracy w weekend, a także pomaga w określonych czynnościach (jak np. nauka lub wykonywanie pewnych prac w domu). Gdy wnętrze domu lub mieszkania jest natomiast niedostosowane do naszej osoby, drażni nas i źle się w nim czujemy, siłą rzeczy nie możemy się skupić na czynnościach, które sobie zaplanowaliśmy.

Na jakie elementy wystroju wnętrz należy zwrócić uwagę przy dekoracji domu lub mieszkania?

Na wystrój wnętrz składa się wiele elementów. Pierwszym podstawowym składnikiem wystroju wnętrz są meble. Kluczowy w tej kwestii jest dobór stylu jaki preferujemy. Preferencje są bardzo różne. Jednej osobie może odpowiadać styl klasyczny, innej nowoczesny, a jeszcze inna może mieć bardziej wysublimowany gust i preferować styl kolonialny lub rustykalny. Ważne jest to, by meble łączyły się z pomieszczeniem w jedną całość i nie było między nimi dysproporcji pod względem stylu w jakim są wykonane, materiałów i kolorystyki (bardzo dobrym pomysłem może być zakup mebli w zestawach). Kolorystyka wnętrz jest generalnie bardzo istotna przy funkcjach, jakie ma spełniać dane pomieszczenie. Np. w sypialni doskonale sprawdzą się ciepłe i stonowane kolory natomiast w pokoju dziecięcym świetnie sprawdzą się elementy wystroju w kolorze niebieskim (u chłopców) i różu (u dziewczynek). Wystrój wnętrz to jednak nie tylko meble i ściany. To także podłogi, okna, drzwi czy nawet lampy. Wybór odpowiednich materiałów, stylu ich wykonania i funkcjonalności określa wnętrze. Ogromną rolę spełniają także różnego rodzaju dodatki. W każdym z pomieszczeń użytkowych (oprócz łazienki i kuchni) powinna znaleźć się roślina lub imitująca ją kompozycja oraz dopasowane pod względem stylu elementy dodatkowe (jak np. zegary, figurki, ozdobne naczynia czy obrazy). Każdorazowo warto rozpatrzyć jak poszczególne elementy będą ze sobą współgrały. Jeśli widzimy między nimi dysproporcje, warto zdecydować się na inne rozwiązania. Tylko dzięki temu można osiągnąć harmonię w pomieszczeniach domu lub mieszkania.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013