Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
maj
21 '14

Kuchnie angielskie - czyli jakie?

Grażyna Boguś

Grażyna Boguś

Ilu ludzi - tyle gustów. Ta prawda jest niezaprzeczalna i uniwersalna jednocześnie, ale są pewne przedmioty codziennego użytku, które trafiają w gusta szerszej rzeszy odbiorców.

Podczas remontowania czy budowania domu, kluczowym elementem dla wystroju domu jest aranżacja kuchni. Sensowne rozplanowanie tego pomieszczenia pomaga w codziennym funkcjonowaniu szczególnie, że większość osób traktuje kuchnię jako serce swojego domostwa. To właśnie w niej najczęściej się spotykamy, spędzamy dużo czasu.

Ogromną popularnością w obecnych czasach cieszą się meble ekologiczne, choć tak naprawdę kilka pokoleń wstecz były czymś naturalnym. Tendencję potwierdzają także specjaliści ze strony http://kuchniezdrewna.net.pl. Coraz chętniej otaczamy się tworzywami pochodzenia naturalnego, bo pozwalają nam koić nerwy i uspokajają. Zbawienna moc drzewa i drewna znana jest przecież nie od dziś. I właśnie - drewno, wiklina są materiałami coraz częściej używanymi podczas meblowania domu. Oczywiście plastikowe przedmioty czy meble mają swoich zwolenników, przede wszystkim ze względu na lekkość, funkcjonalność czy łatwość w utrzymaniu porządku. Kwestia gustu, jak już wspomniano na początku.

W nurt proekologiczny doskonale wpisują się tak zwane kuchnie angielskie. Sama nazwa nie mówi nam nic konkretnego o stylu, ale większość pytanych osób bez problemu wyobraża sobie aranżację w tym stylu. Przede wszystkim wiąże się on z naturalnymi materiałami, choć najistotniejsza jest kolorystyka. Meble angielskie są meblami jasnymi - pastelowe odcienie różu, błękitu, złamane biele czy szarości. Dodatkowo, charakterystyczne żłobienia we frontach szafek czy fantazyjne "ciężkie" uchwyty. Całości charakteru kuchniom angielskim dodają dodatki: kolorowa ceramika, figurki, świeże zioła w doniczkach, kolorowe zasłony czy poduszki na krzesełka. W efekcie kuchnie angielskie są przytulne i zachęcające. Nic więc dziwnego, że stają się centrum życia rodzinnego.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013