Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
08 '16

Marzenia o domu w końcu mogą się spełnić

Ryszard Mikołowski

Ryszard Mikołowski

Każdy z nas, jako dziecko wyobrażał sobie swoją przyszłość i mieszkanie w wymarzonym mieszkaniu bądź domu z wielkim ogródkiem. Na przełomie kilku lat wyobrażenie to uległo przemianie na coraz to wiarygodniejszy dom, który w pewnym momencie przybrał całkiem namacalny kształt. Od realizacji celu postawionego w dzieciństwie dzieli nas maleńki krok- stworzenie projektu domu, na podstawie którego będzie mogła zacząć się budowa.

Przed wyborem projektu należy zastanowić się nad podstawowymi pytaniami dotyczącego domu. Pierwsza część to: bliźniak czy wolno stojący, drewno czy cegła a także parterowy czy piętrowy. Później należy sprawdzić, czy na naszej działce można wybudować dom, który określiliśmy w punkcie pierwszym. Jeśli wszystko pasuje, nie ma problemu by poszukać projektu naszych marzeń.

I. Co zrobić, gdy projekty domów dostępne na rynku nie spełniają naszych oczekiwań?
W przypadku, gdy katalog projektów nie ma konkretnej wizji na nasz wymarzony dom należy zwrócić się do specjalisty z dziedziny architektury, który stworzy nam od początku do końca indywidualny szkic domu, dzięki któremu budowa będzie mogła się zacząć. Oczywiście, na początku pracy z architektem należy skonsultować się w sprawie istotnej, jaką jest kosztorys projektu.

Po negocjacjach każdy może zająć się tym, co robi najlepiej. Stworzenie projektu przez osobę doświadczoną może zaoszczędzić wielu kłopotów związanych z budową. Komplikacje, które mogą wystąpić doświadczona osoba może rozwiązać od ręki, zaś zleceniodawca mógłby sobie z tym nawet nie poradzić i zaprzestać budowania.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Architektura, Automatyka

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013