Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
kwiecień
10 '15

Nowoczesne meble do firmy.

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Moda rządzi nie tylko przemysłem odzieżowym, ale też w innych dziedzinach pokazuje swój pazur. Obecnie szczególnie widoczne jest to w branży wnętrzarskiej. Co roku na targach meblowych pokazywane są inne zestawy mebli. Każda osoba zajmująca się tworzeniem stylizacji wnętrz ma więc pole do popisu.

Zwykle jednak najtrudniej jest zaprojektować wnętrze firmy. Dzieje się tak, ponieważ biuro czy linia produkcyjna muszą być umeblowane ładnie, ale praktycznie i funkcjonalnie. W wypadku biura jest całkiem sporo ciekawych koncepcji, ale już meble do magazynów muszą spełniać określone funkcje. Przykładowo magazyn w sklepie z biżuterią będzie wymagał wstawienia przestronnych szaf z dużą ilością półek, aby pomieścić wszystkie drobiazgi posortowane na przykład według kolorów. Z drugiej strony magazyn z częściami samochodowymi na pewno potrzebuje miejsca do przechowywania osobno materiałów łatwo palnych jak oleje samochodowe, a osobno dodatków do tuningu aut. Zwykle wybiera się tu praktyczne meble ze stali nierdzewnej, które są odporne na uszkodzenia czy zachlapania różnymi płynami.

Więcej czasu poświęca się projektowaniu części biurowej firmy. Tutaj można wykorzystać bardziej awangardowe pomysły. Na przykład wybrać meble metalowe ze szklanymi blatami czy szybami zamiast drzwiczek w szafkach. Ale nadal trzeba pamiętać jaką funkcję mają te meble pełnić. Nie mogą być nudne, ale nie można też przesadzić z ich wyglądem. Pomarańczowa szafka świetnie sprawdzi się w firmie kreatywnej, ale w przedsiębiorstwie produkującym płyty z blachy o wiele sprytniej będzie wprowadzić meble kojarzące się z tymi wyrobami.

Biuro musi być reprezentacyjne, ponieważ przychodzą do niego klienci, którzy nawet podświadomie po wyglądzie miejsca, do jakiego są zapraszani na rozmowy biznesowe, oceniają całe przedsiębiorstwo. Warto zadbać zarówno o gabinet prezesa jak i poczekalnię dla petentów czy partnerów w biznesie. Samo wejście do firmy również powinno być ciekawe i dobrze dopasowane do charakteru przedsiębiorstwa.

dom
ogród
dekoracja wnętrz
meble
meble metalowe

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz, meble, meble metalowe


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Architektura, Automatyka

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013