Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
maj
12 '16

Jak ciekawie wykończyć ściany

Jak ciekawie wykończyć ściany

(...) Urządzanie mieszkania czy domu zabiera mnóstwo czasu, zwłaszcza wtedy, gdy przywiązuje się dużą wagę do detali. Dobór odpowiednich mebli i kolorów jest szczególnie istotny wtedy, gdy aranżuje się pomieszczenie w określonym stylu. Nierzadko zdarza się, że elementem dekoracyjnym jest nie tyle konkretny przedmiot ile na przykład ściana, czy inny element wpisujący się w architekturę danego pokoju. Nie można więc dziwić się temu, że akrylowe tynki dekoracyjne są często poszukiwane, jeśli myśli się o tym, by elegancko i nieszablonowo wykończyć ścianę, czy inną płaską (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
12 '16

Energia ma znaczenie - audyty energetyczne

Energia ma znaczenie - audyty energetyczne

(...) technologicznych. Tym samym możemy śmiało powiedzieć, że w takiej sytuacji przeprowadzenie określonych audytów jest czymś wręcz koniecznym. Bez odpowiedniej kontroli i monitorowania efektów inwestycji, nie byłoby możliwe określenie zużycia energii oraz zapobieganie jej nadmiernemu zużywaniu - w tym zakresie warto zainteresować się również certyfikatami HQE, które ułatwiają realizację tych (...)

Informacje: budownictwo, dekoracja wnętrz, dom, ogród, usługi budowlane

 
styczeń
08 '16

Marzenia o domu w końcu mogą się spełnić

Marzenia o domu w końcu mogą się spełnić

(...) Każdy z nas, jako dziecko wyobrażał sobie swoją przyszłość i mieszkanie w wymarzonym mieszkaniu bądź domu z wielkim ogródkiem. Na przełomie kilku lat wyobrażenie to uległo przemianie na coraz to wiarygodniejszy dom, który w pewnym momencie przybrał całkiem namacalny kształt. Od realizacji celu postawionego w dzieciństwie dzieli nas maleńki krok- stworzenie projektu domu, na podstawie którego będzie mogła zacząć się budowa.Przed wyborem projektu należy zastanowić się nad podstawowymi pytaniami dotyczącego domu. Pierwsza (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
październik
19 '15

Generalne porządki w ogrodzie

Generalne porządki w ogrodzie

(...) Osoby, które mają domy jednorodzinne z pewnością dobrze wiedzą jak wiele pracy wymaga zadbanie o otoczenie. Mieszkając w bloku nie martwimy się o koszenie trawy, naprawę oświetlenia na klatce czy też odnowienie bramy garażowej. Tymczasem właściciele ogrodów i domów jednorodzinnych mają naprawdę sporo pracy. Jeżeli takie osoby nie lubią lub nie chcą zajmować się terenem zielonym wokół swojego domostwa, to istnieje sporo firm, które z chęcią je w tym wyręczą. Na co zatem można liczyć i gdzie szukać takich firm?Z porządkami oraz czymś takim jak usługi ogrodnicze na terenie Warszawy (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
październik
05 '15

Wyjątkowe ogrody

Wyjątkowe ogrody

(...) projektant przechodzi do rozrysowania swojej koncepcji, którą następnie nam prezentuje, objaśniając, jakie rośliny i w których miejscach chce rozmieścić. Na tym etapie powinien nas także zapoznać z ich potrzebami: czy potrzebują profesjonalnej opieki ogrodnika, czy wymagają jedynie czasowego przycięcia? Jak często należy je podlewać i czy mają jakieś szczególne wymagania w okresie zimowym? Jeśli wszystko będzie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, projektowanie

 
sierpień
02 '15

Ogród jak z bajki w zasięgu ręki

Ogród jak z bajki w zasięgu ręki

(...) Osoby, które decydują się na zakup własnego domu robią to zwykle z wielu rozmaitych powodów, ale jeśli je uporządkować, to okaże się, że najważniejsze z nich to swoboda zamieszkania, bez sąsiadów nad i obok naszego mieszkania, z czym ma się do dyspozycji w domach wielorodzinnych, większa powierzchnia, no i oczywiście posiadanie własnego ogrodu.I ta właśnie potrzeba, chęć posiadania własnego, choćby nawet nie tak wielkiego zielonego zakątka, do którego można wyjść po trudach całego dnia i odpocząć jest chyba jedną z najsilniejszych motywacji.Własny ogród we Wrocławiu to spełnienie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
maj
22 '15

Sprzątanie w domu - samemu czy przez firmę?

Sprzątanie w domu - samemu czy przez firmę?

(...) pozostali domownicy mamy dobrze płatną, ale angażującą czas pracę lub gdy posiadamy na wychowaniu dużą grupę dzieci, warto będzie taki serwis sprzątający zatrudnić do sprzątania naszego domu. Dzięki temu oszczędzimy czas, który będzie można spożytkować na pracę zawodową lub odpoczynek.Firma sprzątająca to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają duże powierzchnie do sprzątania. Dzięki dysponowaniu (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, sprzątanie

 
maj
16 '15

Instalacje audio video w domu i mieszkaniu

Instalacje audio video w domu i mieszkaniu

(...) Remont lub modernizacja domu, czy też mieszkania, budowa nowego obiektu, również pomieszczeń biurowych wymaga przygotowania profesjonalnego projektu, który uwzględni wszelkie potrzeby danego inwestora. Ta zasada dotyczy także systemów audiowizualnych. Ich poprawne oraz zgodne z oczekiwaniami funkcjonowanie opiera się na rzetelnym projekcie. W każdym domu lub mieszkaniu niezwykle istotną częścią wyposażenia jest sprzęt audio video, dzięki któremu mieszkańcy mają szansę na dobry wypoczynek i relaks. Instalacje AV są to obecnie rozwiązania bardzo kompleksowe, jednak etap projektu oraz wykonania, aby cały system idealnie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
10 '15

Nowoczesne meble do firmy.

Nowoczesne meble do firmy.

(...) Moda rządzi nie tylko przemysłem odzieżowym, ale też w innych dziedzinach pokazuje swój pazur. Obecnie szczególnie widoczne jest to w branży wnętrzarskiej. Co roku na targach meblowych pokazywane są inne zestawy mebli. Każda osoba zajmująca się tworzeniem stylizacji wnętrz ma więc pole do popisu.Zwykle jednak najtrudniej jest zaprojektować wnętrze firmy. Dzieje się tak, ponieważ biuro czy linia (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, meble, meble metalowe, ogród

 
kwiecień
07 '15

Samozamykacz to świetne rozwiązanie dla domu!

Samozamykacz to świetne rozwiązanie dla domu!

(...) Rodzaje samozamykaczy drzwiowych Samozamykacze drzwiowe przeznaczone są do wszelkiego typu drzwi. Dostępne są w wielu różnych rodzajach. Na rynku można spotkać samozamykacze z ramieniem, z blokadą, podłogowe czy na szynie. Największą popularnością cieszą się samozamykacze takich renomowanych producentów, jak GEZE, LOB, Dorma czy Groom. Samozamykacze  z ramieniem typowym Samozamykacz z ramieniem typowym posiada możliwość regulacji siły zamykania, która następuje poprzez proste odwrócenie wspornika. Dostępne są różne modele samozamykaczy drzwiowych, w zależności od szerokości drzwi. Innym model przeznaczony jest dla drzwi o szerokości 850 mm, inny dla 950 mm a jeszcze inny dla drzwi szerokich na 1100 (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
07 '15

Projekt wnętrza ułatwieniem

Projekt wnętrza ułatwieniem

(...) Urządzanie własnej przestrzeni mieszkalnej to jedna z najbardziej przyjemnych czynności, jakie można sobie wyobrazić. Szczególnie jeśli własny dom lub mieszkanie było wyczekiwane od wielu lat. W takim momencie mamy bezpośredni, decydujący wpływ na to jak będą urządzone poszczególne pomieszczenia - w jakim stylu, co gdzie zostanie ustawione, jakie będą kolory ścian, a jakie płytki znajdą się w łazienkach. Urządzanie mieszkania oznacza więc dziesiątki, jeśli nie setki, decyzji do podjęcia. A trzeba tu pamiętać, że nasze wybory zadecydują o tym, jak będą wyglądały wnętrza przez co najmniej kilka następnych lat. Wbrew pozorom to przyjemne zadanie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
01 '15

Jak ważny jest wystrój wnętrz i na jakie elementy.

Jak ważny jest wystrój wnętrz i na jakie elementy.

(...) Jak ważny jest wystrój wnętrz mieszkalnych?Każdy dom lub mieszkanie, aby posiadały swój własny i niepowtarzalny charakter, wymagają odpowiedniego wystroju wnętrz. Wystrój wnętrz odgrywa ogromną rolę. Gdy wnętrze naszego lokum jest odpowiednio wyposażone i wystrojone, czujemy się w nim dobrze i bezpiecznie. Ułatwia nam to także wypoczynek, który jest ważny szczególnie po ciężkim dniu pracy wieczorem lub tygodniu pracy w weekend, a także pomaga w określonych czynnościach (jak np. nauka lub wykonywanie pewnych prac w domu). Gdy wnętrze domu lub mieszkania jest natomiast niedostosowane do naszej osoby, drażni nas i źle się w nim czujemy, siłą rzeczy nie możemy się skupić na czynnościach, które sobie zaplanowaliśmy.Na jakie elementy wystroju wnętrz należy zwrócić uwagę przy dekoracji domu lub (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
27 '15

Ekskluzywna zabudowa tarasów

Ekskluzywna zabudowa tarasów

(...) Zabudowany taras i ogród zimowy to marzenie wielu osób. Okazuje się, że nie jest wcale tak dalekie realizacji, jak niektórzy mogliby sądzić. Zabudowany taras to sposób na powiększenie metrażu domu, zarówno z zewnątrz jak i na zewnątrz. Z założenia powinna to być enklawa spokoju, a dzięki ekskluzywnej zabudowie tarasów również miejsce cieszące oko. Sama zabudowa to przecież nie wszystko. Liczy się również urok danego miejsca, łączący w sobie elementy pomieszczenia mieszkalnego, jak również cechy pochodzące z zewnątrz jak rośliny zielone i nie tylko. O piękno i funkcjonalność ogrodów zimowych dba projektant z kamont.waw.pl. Skorzystanie z projektu oraz profesjonalnej porady ma niebagatelne (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
27 '15

Sposoby na zabudowanie tarasu

Sposoby na zabudowanie tarasu

(...) Kto żyje w mieście doskonale wie, że człowiek na każdym kroku wyraża tam swoją tęsknotę za przestrzenią i relaksem. Dlatego nawet w środku miasta wielu mieszkańców stara się jak może by wygospodarować nawet niewielki skrawek ziemi na przydomowy ogródek. Niestety bardzo często jest to po prostu niemożliwie. Wtedy jednym miejscem, które nadaje się do przemienienia w niewielką enklawę relaksu jest taras. Zabudowa tarasu powinna uwzględniać połączenie cech funkcjonalnych jak i typowo zdobniczych. Przy odrobinie wysiłku w tym miejscu możliwie jest stworzenie naprawdę urokliwego kącika. Wielkość i rodzaj tarasu mają w tym wszystkim znaczenie, lecz nawet niewielką przestrzeń da się (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
26 '15

Samozamykacze drzwiowe - komfort i bezpieczeństwo

Samozamykacze drzwiowe - komfort i bezpieczeństwo

(...) Każdego dnia spotykamy się z urządzeniami, które znacząco poprawiają komfort naszego życia i wpływają na nasze bezpieczeństwo. Jako, że swoją funkcję spełniają bez naszego udziału, większość z nas w ogóle nie zwraca na nie uwagi. Mowa oczywiście o samozamykaczach drzwiowych. Dlaczego warto je stosować? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej. Samozamykacze drzwiowe renomowanego producenta Hafele (szczegóły na stronie: https://www.hafele.pl/pl/info/inwestycje/biuro/16663/) są powszechnie stosowane w budownictwie wielorodzinnym i komercyjnym. Podstawa ich działania jest niezwykle prosta - urządzenia te magazynują energię, która powstaje w momencie, gdy użytkownik otwiera drzwi. Energia ta jest wykorzystywana do (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
05 '15

Na miarę potrzeb

Na miarę potrzeb

(...) Nieco egzotyczny zakątek domu, w którym z łatwością mieszkańcy będą mogli oderwać się od biegu codzienności, spędzić miło czas z przyjaciółmi czy zasięgnąć innego rodzaju relaksu – to oczywiście coraz bardziej popularne ogrody zimowe. Są uzupełnieniem całości budynku, idealnym rozwiązaniem na sezonowy taras, a także miejscem, w którym można obcować z naturą bez konieczności wychodzenia na zewnątrz. Planując jego wkomponowanie w całość budynku trzeba się zastanowić, jakie konkretnie ma mieć przeznaczenie. Od tego aspektu będzie w dużej mierze zależało jego konkretne usytuowanie. Pokrótce, każda ze stron ma swoją niepowtarzalną charakterystykę :strona północna to optymalne warunki temperatury, brak przegrzania i równomierne oświetlenie;strona południowa jest tropikiem we własnym domu, (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
styczeń
29 '15

Inteligentny Czym jest inteligentny dom?

Inteligentny Czym jest inteligentny dom?

(...) Hasło inteligentny dom staje się coraz bardziej powszechne. Okazuje się również, że jest rozwiązaniem wcale nie tylko dla bogaczy czy dziwaków. Pozwala znacząco poprawić komfort życia w domu. System Trivatuv, to sieć inteligentnych rozwiązań dla domu, sterowany z jednego tylko miejsca. Na panelu użytkowym w postaci ekranu dotykowego, pilota lub nawet telefonu komórkowego lub iPoda, użytkownik ustawia wykonywane potem automatycznie zadania. Nie musi robić tego sam, a wręcz nie ma potrzeby był wtedy w domu. Zadania te mogą dotyczyć wielu różnych aspektów, począwszy od opuszczenia się rolet w czasie deszczu, do uruchomienia systemu nawadniającego w ogródku. Z panelu można (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
styczeń
04 '15

Taras i balkon otwarciem na świeże powietrze

Taras i balkon otwarciem na świeże powietrze

(...) Lato sprzyja do przenoszenia się z częścią naszych codziennych zajęć z wnętrza mieszkań i domów na zewnątrz. Mieszkańcy bloków wykorzystują do tego celu przynależne do nich balkony. Z kolei posiadacze domów korzystają z przydomowych tarasów.Bez względu jednak na to gdzie mieszkamy, chcielibyśmy mieć możliwość cieszenia się świeżym powietrzem, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Aby było to możliwe warto wykonać zadaszenie tarasu lub balkonu. W ten stosunkowo prosty (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
grudzień
02 '14

Układanie paneli

Układanie paneli

(...) Nie każdy z nad lubi remonty,  wręcz można powiedzieć - w większości ich po prostu nie lubimy. Jednak jest to sprawa nieunikniona i raz na jakiś czas remont wykonać trzeba. Zarówno parkiet jak i deska podłogowa ulega zniszczeniu, dlatego warto zorientować się, jak można dokonać zmian w sytuacji, gdy odnowienie ich nie przywróci dawnego blasku. Układanie paneli drewnianych czy laminowanych bezpośrednio na zniszczonej podłodze jest bardzo ekonomicznym oraz rozsądnym (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
czerwiec
14 '14

Schody z granitu - elegancja i solidność w jednym

Schody z granitu - elegancja i solidność w jednym

(...) Granit jest najczęściej spotykaną w przyrodzie skałą o charakterze magmowym. Można go znaleźć wszędzie, bo natura tworzyła go we wszystkich erach geologicznych. Od zawsze ludzi fascynowała jego niezwykła różnorodność barwna i intrygującą struktura. Jest również bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. Uchodzi za materiał ekskluzywny, cechujący się ogromną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Bywa stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i w eleganckich wnętrzach jako surowiec na elementy małej architektury i wyposażenia.Granit - najtrwalszy i łatwy w obróbceKamiennie (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
czerwiec
10 '14

Le Parkour

Le Parkour

(...) We Francji, w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, zrodził się bardzo dziwny miejski sport, który podbił serca nastoletnich osób na całym świecie. Chodzi oczywiście o parkur. Jak go najlepiej określić?Parkour jest na pewno specyficznym sposobem zwinnego poruszania się po ulicach miasta i osiedlach. Nie jest to jednak typowe chodzenie czy bieg. Polega bowiem na przeskakiwaniu przeszkód niezależnie od ich (...)

Informacje: bramy, dekoracja wnętrz, dom, garaże, ogród

 
maj
21 '14

Kuchnie angielskie - czyli jakie?

Kuchnie angielskie - czyli jakie?

(...) Ilu ludzi - tyle gustów. Ta prawda jest niezaprzeczalna i uniwersalna jednocześnie, ale są pewne przedmioty codziennego użytku, które trafiają w gusta szerszej rzeszy odbiorców. Podczas remontowania czy budowania domu, kluczowym elementem dla wystroju domu jest aranżacja kuchni. Sensowne rozplanowanie tego pomieszczenia pomaga w codziennym funkcjonowaniu szczególnie, że większość osób traktuje kuchnię jako serce swojego domostwa. To właśnie w niej najczęściej się spotykamy, spędzamy dużo czasu.Ogromną popularnością w obecnych czasach cieszą się meble ekologiczne, choć tak naprawdę kilka pokoleń wstecz były czymś naturalnym. Tendencję (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
maj
12 '14

Bezpieczeństwo i styl w jednym - balustrady

Bezpieczeństwo i styl w jednym - balustrady

(...) Posiadanie własnego piętrowego domu lub mieszkania wiąże się z koniecznością wyposażenia go w odpowiednie schody i balustrady. Wbrew pozorom wybór tych dwóch elementów jest tak samo istotny dla estetyki wykończenia wnętrza jak dobranie mebli czy innych dodatków.Odpowiednia balustrada powinna zarówno zapewniać bezpieczeństwo domownikom jak i pasować do wystroju wnętrza. Na rynku w tej chwili można znaleźć bardzo szeroką gamę rodzajów i typów balustrad zarówno tych przy schodach jak i przy balkonach. Generalnie wyróżnić można dwa podstawowe typy balustrad - pełne i ażurowe. Te pierwsze mogą być wykonane z żelbetu, wymurowane z lekkich materiałów ściennych lub wykonane jako lekka konstrukcja z płyt (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
kwiecień
11 '14

Sposób na nudę w kuchni

Sposób na nudę w kuchni

(...) Czy przebywanie w kuchni musi być zawsze nudne? Okazuje się, że nie! Lekarstwo na to jest bardzo proste i wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z kulinariami. Chodzi wyłącznie o zmianę wystroju wnętrza w taki sposób, by zamiast ciężkich w odbiorze kafelków czy niewyraźnej farby w kolorze białym - by zamiast tego wstawić coś na czym będzie można zawiesić oko.Mowa tu nie o plakatach - ponieważ takie rzeczy są dobre do pokoju nastolatka, a nie do normalnej kuchni - lecz o wynalazku takim jak fototapety na wymiar. Co to jest? Oczywiście, tak jak wskazuje nazwa, jest to duży wydruk zdjęcia, który można umieścić na każdej ścianie. W polskiej rzeczywistości utarło się, że (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
marzec
06 '14

Oświetlenie dróg i ulic

Oświetlenie dróg i ulic

(...) trwania sprawdza się czy słupy działają poprawnie, czy światło ma wystarczające duże natężenie oraz czy oświetla dostatecznie dużą powierzchnię drogi. oprócz zwykłych słupów oświetleniowych montuje się także oświetlenie zewnętrzne. Najczęściej można je spotkać przy skrzyżowaniach ulic. Tutaj potrzebna jest zdecydowanie większa widoczność. Na skrzyżowaniach częściej dochodzi do wypadków i stłuczek drogowych. Dlatego też konieczne jest oświetlenie takich miejsc.Oświetlenie uliczne włączane jest automatycznie w określonych godzinach. Latem czas świecenia jest krótszy, bo (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, oświetlenie

 
marzec
05 '14

Nie tylko ogrody...

Nie tylko ogrody...

(...) Kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam jeździć do ogrodów botanicznych. Magia tych miejsc powodowała, że bardzo szybko regenerowałam swoje siły. Swego czasu marzyłam nawet o pracy botanika. Zawsze patrzyłam z podziwem na te zaaranżowane przestrzenie, zastanawiając się czy projektowanie ogrodów to trudna sztuka?Później, kiedy byłam nieco starsza okazało się, że zaprojektowanie kawałka ziemi wymaga znajomości wielu zasad, nie tylko czysto projektowych, ale i związanych z organizacją terenu, jego jakością, strukturą czy możliwością gatunkowego doboru roślin. Poza tym trzeba również (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród

 
luty
01 '14

Ogrody zimowe - piękne widoki w każdej porze roku

Ogrody zimowe - piękne widoki w każdej porze roku

(...) wykonywane są formie konstrukcji drewnianej lub aluminiowej z materiałów o wysokiej jakości z oszkleniem doskonale chłonącym promienie słoneczne i jednocześnie małym współczynniku przenikania ciepła, w różnych kształtach i z udogodnieniami specjalnie określonymi przez osoby je zamawiające (np. w zakresie konstrukcji zadaszenia, sposobu otwierania drzwi i okien, systemów zasłaniania szyb, mechanizmów klimatyzacji i wentylacji, czy też systemów (...)

Informacje: dekoracja wnętrz, dom, ogród, ogrody zimowe