Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
sierpień
02 '15

Ogród jak z bajki w zasięgu ręki

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Osoby, które decydują się na zakup własnego domu robią to zwykle z wielu rozmaitych powodów, ale jeśli je uporządkować, to okaże się, że najważniejsze z nich to swoboda zamieszkania, bez sąsiadów nad i obok naszego mieszkania, z czym ma się do dyspozycji w domach wielorodzinnych, większa powierzchnia, no i oczywiście posiadanie własnego ogrodu.

I ta właśnie potrzeba, chęć posiadania własnego, choćby nawet nie tak wielkiego zielonego zakątka, do którego można wyjść po trudach całego dnia i odpocząć jest chyba jedną z najsilniejszych motywacji.
Własny ogród we Wrocławiu to spełnienie marzeń, nierzadko sięgających aż do dzieciństwa i w momencie gdy się dorasta, to marzenie niektórym udaje się zrealizować.

Aby ogród cieszył właściciela tak bardzo, jak to tylko możliwe, bardzo często zakup profesjonalnego projektu ogrodu dokonuje się w firmach specjalizujących się w wykonywaniu tego typu projektów.
Robi się tak, bo pracują tam zwykle świetnie znające się na rzeczy osoby, które doskonale wiedzą jak można zaaranżować każdą niemal przestrzeń i wybrać taki projekt, który w danych warunkach otoczenia będzie się spełniał jak najlepiej.

Zakładanie ogrodów przydomowych we Wrocławiu jest to bowiem naprawdę trudna sztuka, jeśli tylko chce się uzyskać naprawdę świetny efekt. Każda roślina, każde drzewo ma przecież inny cykl dojrzewania, lubi inne warunki, jedne wolą zacienione miejsca, inne słoneczne, niektóre nie mogą ze sobą sąsiadować, inne z kolei mogą się nadmiernie rozrosnąć i uszkodzić elementy otoczenia.
Nie posiadając doświadczenia w projektowaniu ogrodów można więc popełnić niechcący sporo błędów, a ich usuwanie w tym wypadku jest zwykle trudne i w dodatku bardzo czasochłonne, bo może trwać latami nim niektóre z błędów wyjdą na wierzch.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Architektura, Automatyka

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013