Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
kwiecień
07 '15

Projekt wnętrza ułatwieniem

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Urządzanie własnej przestrzeni mieszkalnej to jedna z najbardziej przyjemnych czynności, jakie można sobie wyobrazić. Szczególnie jeśli własny dom lub mieszkanie było wyczekiwane od wielu lat.

W takim momencie mamy bezpośredni, decydujący wpływ na to jak będą urządzone poszczególne pomieszczenia - w jakim stylu, co gdzie zostanie ustawione, jakie będą kolory ścian, a jakie płytki znajdą się w łazienkach. Urządzanie mieszkania oznacza więc dziesiątki, jeśli nie setki, decyzji do podjęcia. A trzeba tu pamiętać, że nasze wybory zadecydują o tym, jak będą wyglądały wnętrza przez co najmniej kilka następnych lat. Wbrew pozorom to przyjemne zadanie nie jest tak łatwe, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Co więc zrobić, żeby nie zapomnieć o niczym, albo nie przedobrzyć w pożądanych rozwiązaniach, jakie zostaną zastosowane w naszym domu, czy też mieszkaniu?

To bardzo proste. Jest jedno rozwiązanie, sprawdzone od lati bardzo pomocne. Aby nie zagubić się w gąszczu ustaleń warto zainwestować w wykonanie profesjonalnego projektu wnętrza. Architekt, wykonujący na nasze zlecenie takie opracowanie, uwzględni w projekcie wszystkie nasze oczekiwania, podpowiadając jednocześnie rozwiązania, które zwiększą funkcjonalność i poprawią wygląd projektowanych pomieszczeń.

Projekty wnętrzzawierają w sobie wszystkie szczegóły dotyczące przedstawianej przestrzeni. Począwszy od rodzaju zastosowanych drzwi, ich wymiaru, poprzez sposób wykończenia podłóg, zastosowane kolory, umiejscowienie sprzętów domowych, aż po takie szczegóły jak rodzaj zastosowanego osprzęty elektrycznego. Oczywiście zakres takiego opracowania zależy od naszej woli. Jeśli chcemy by projekt obejmował tylko ogólną aranżację pomieszczeń, bez ingerencji w kolory i styl materiałów wykończeniowych, to również możemy zlecić wykonanie takiego projektu.

Podstawowym zadaniem jakie mają spełnić projekty wnętrz jest zestawienie w przejrzysty sposób wszystkich rozwiązań i elementów jakie mają charakteryzować wykończone wnętrze. Unaocznia to przyszły wygląd domu inwestorom, a zarazem stanowi wytyczne dla ekipy, która będzie zajmowała się pracami wykończeniowymi.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013