Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
kwiecień
07 '15

Samozamykacz to świetne rozwiązanie dla domu!

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Rodzaje samozamykaczy drzwiowych

Samozamykacze drzwiowe przeznaczone są do wszelkiego typu drzwi. Dostępne są w wielu różnych rodzajach. Na rynku można spotkać samozamykacze z ramieniem, z blokadą, podłogowe czy na szynie. Największą popularnością cieszą się samozamykacze takich renomowanych producentów, jak GEZE, LOB, Dorma czy Groom.

Samozamykacze  z ramieniem typowym

Samozamykacz z ramieniem typowym posiada możliwość regulacji siły zamykania, która następuje poprzez proste odwrócenie wspornika. Dostępne są różne modele samozamykaczy drzwiowych, w zależności od szerokości drzwi. Innym model przeznaczony jest dla drzwi o szerokości 850 mm, inny dla 950 mm a jeszcze inny dla drzwi szerokich na 1100 mm.
Regulacji może być poddana również prędkość zamykania się drzwi oraz końcowa faza zamykania tzw. dobicie.
Samozamykacze z ramieniem dostępne są w kompletnych zestawach, które obejmują korpus i ramię.

Samozamykacze z ramieniem z blokadą

Samozamykacze z ramieniem z blokadą przeznaczone są do wszystkich typów drzwi rozwiernych, których ciężar własny nie jest większy niż 110 kg. Można je stosować zarówno w drzwiach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, równie dobrze w prawych, co w lewych. Regulacja końcowej fazy domykania następuje poprzez zmianę długości ramienia. Regulacja prędkości zamykania następuje z przodu samozamykacza.

Samozamykacze na szynie ślizgowej

Samozamykacze na szynie ślizgowej posiadają mechanizm zębatkowy, dzięki czemu samozamykacz może przesuwać się po szynie. Zostały stworzone z myślą o drzwiach jednoskrzydłowych, o szerokości do 850 mm. Mechanizm jest uniwersalny i może być z powodzeniem zastosowany zarówno w drzwiach prawych, jak i lewych. Podobnie, jak wszystkie inne rodzaje samozamykaczy także i te mają możliwość regulacji siły i prędkości zamykania się.

Samozamykacze podłogowe

Samozamykacze podłogowe mają z reguły kompaktowe rozmiary. Przeznaczone są do wahadłowych i przylgowych drzwi, raczej o mniejszych rozmiarach (szerokość skrzydła do 950 mm). Samozamykacze podłogowe umożliwiają blokadę otwarcia drzwi. Może być ona ustawiona na 85, 90, 105 lub 120 stopni.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013