Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
czerwiec
14 '14

Schody z granitu - elegancja i solidność w jednym

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Granit jest najczęściej spotykaną w przyrodzie skałą o charakterze magmowym. Można go znaleźć wszędzie, bo natura tworzyła go we wszystkich erach geologicznych. Od zawsze ludzi fascynowała jego niezwykła różnorodność barwna i intrygującą struktura. Jest również bardzo popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie. Uchodzi za materiał ekskluzywny, cechujący się ogromną wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Bywa stosowany zarówno na zewnątrz obiektów, jak i w eleganckich wnętrzach jako surowiec na elementy małej architektury i wyposażenia.

Granit - najtrwalszy i łatwy w obróbce
Kamiennie elementy wyposażenia wnętrz domów i mieszkań nigdy nie wychodzą z mody, a granit wydaje się wręcz stworzony do tego celu. Posiada niezwykłe walory estetyczne, które zachwycą nawet bardzo wymagających użytkowników, ale o jego popularności zadecydowały również inne czynniki: jest powszechnie dostępny w dużych blokach i mimo dużej twardości, łatwo poddaje się obróbce. Doświadczony rzemieślnik jest w stanie z granitu wyczarować prawdziwe cuda, przycinając kamienne bloki do wymaganych kształtów i wymiarów, a następnie nadając im idealną gładkość za pomocą polerowania. Elementy granitowe prezentują się niezwykle efektownie, a przy tym doskonale sprawdzają się we wnętrzach intensywnie użytkowanych. Często widuje się schody z granitu w obiektach użyteczności publicznej, ale osoby o dużych wymaganiach estetycznych schody granitowe i inne kamienne elementy wykończeniowe chcą mieć również w swoich domach.

Do wyboru - do koloru
Granit w przyrodzie występuje w wielu odmianach barwnych, przede wszystkim we wszystkich odcieniach szarości i bieli, ale przyjmuje również barwę zielonkawą, czerwoną i różową. Takie schody wyglądają niezwykle gustownie i ekskluzywnie, wymagają jednak dużej przestrzeni, aby nie przytłoczyć wnętrza.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013