Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
kwiecień
11 '14

Sposób na nudę w kuchni

Grażyna Boguś

Grażyna Boguś

Czy przebywanie w kuchni musi być zawsze nudne? Okazuje się, że nie! Lekarstwo na to jest bardzo proste i wbrew pozorom nie ma nic wspólnego z kulinariami. Chodzi wyłącznie o zmianę wystroju wnętrza w taki sposób, by zamiast ciężkich w odbiorze kafelków czy niewyraźnej farby w kolorze białym - by zamiast tego wstawić coś na czym będzie można zawiesić oko.

Mowa tu nie o plakatach - ponieważ takie rzeczy są dobre do pokoju nastolatka, a nie do normalnej kuchni - lecz o wynalazku takim jak fototapety na wymiar. Co to jest? Oczywiście, tak jak wskazuje nazwa, jest to duży wydruk zdjęcia, który można umieścić na każdej ścianie. W polskiej rzeczywistości utarło się, że mury powinny być pokryte tynkiem i białą farbą - to pozostałość jeszcze z czasów Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Jednak współcześnie odchodzi się już od nudnych stylizacji i odważnie zaaranżowane wnętrza nie tylko nie zniechęcą znajomych, ale wręcz wzbudzą podziw i zainteresowanie.

Warto pamiętać o tym, że pomieszczenie, w którym przygotowujemy posiłki ma szczególne znaczenie. Zazwyczaj bowiem odbywają się tam też wszelkie spotkania przy stole, na których niekoniecznie idzie w ruch wyłącznie jedzenie. Dlatego fototapety do kuchni mogą stanowić świetny punkt do rozruszania towarzystwa, chociażby jako temat pierwszych rozmów. Zmorą każdego spotkania jest moment, w którym wszyscy milkną i nikt nie wie co powiedzieć lub po prostu nie ma nic ciekawego czym mógłby się podzielić. A tak - spojrzenie w jedno miejsce kuchni i już wiadomo co skomentować albo od czego zacząć wieczorno-nocne dyskusje. Zresztą sama fototapeta jest nie tylko punktem zaczepnym, ale może być w zasadzie uczestnikiem spotkań. Wystarczy wyposażyć się w system, który pozwoli na szybkie zmienianie fototapet. Dzięki temu jeszcze nie ma nachalnego rzutnika, ale jest już źródło informacji czy ogólniej rzecz biorąc: obrazów.

Oczywiście to dość kontrowersyjne zastosowanie i nie każdemu spodoba się robienie sali konferencyjnej z kuchni - wszystko jest kwestią gustu.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013