Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
luty
27 '15

Sposoby na zabudowanie tarasu

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Kto żyje w mieście doskonale wie, że człowiek na każdym kroku wyraża tam swoją tęsknotę za przestrzenią i relaksem. Dlatego nawet w środku miasta wielu mieszkańców stara się jak może by wygospodarować nawet niewielki skrawek ziemi na przydomowy ogródek. Niestety bardzo często jest to po prostu niemożliwie. Wtedy jednym miejscem, które nadaje się do przemienienia w niewielką enklawę relaksu jest taras.

Zabudowa tarasu powinna uwzględniać połączenie cech funkcjonalnych jak i typowo zdobniczych. Przy odrobinie wysiłku w tym miejscu możliwie jest stworzenie naprawdę urokliwego kącika. Wielkość i rodzaj tarasu mają w tym wszystkim znaczenie, lecz nawet niewielką przestrzeń da się rozsądnie zabudować.

Zabudowany taras pełni zarówno latem, jak i zimą rolę miejsca przeznaczonego dla odpoczynku. Zimą zabudowany taras może przypominać o letnich miesiącach, jeśli zostaną tam umieszczone rośliny zielone. Do dużej przyjemności należy również siedzenie w przeszklonym pomieszczeniu z gorącym napojem i obserwowanie padającego śniegu lub czytanie czasopism i książek. Nawet deszczowa pogoda nie musi być przeszkodą przed tą przyjemnością. Latem zabudowany taras to idealne miejsce dla ochłody w cieniu lub do urządzenia letniego spotkania z przyjaciółmi.

Zabudowanie tarasu ma niebagatelny wpływ na cały dom lub mieszkanie przy którym się znajduje. Dzięki temu, że osłonięta jest część mieszkalna, mniej energii cieplnej ucieka zimą z budynków. To pozwala na zaoszczędzenie nawet całkiem sporej sumy pieniędzy. Ilość roślin zielonych również ma wpływ na atmosferę w pomieszczeniach. Rośliny produkują jony ujemne, które są korzystne dla zdrowia i samopoczucia człowieka. Również sam kolor zielony uspokaja i pozwala zrelaksować oczy.

Oczywiście ważna jest również odpowiednia wymiana powietrza. Współcześnie tarasy zabudowane mimo że cieszą się dużą szczelnością wbudowane mają systemy wentylacji jak również działa klimatyzacja. Latem część lub całość tarasu można otworzyć by do środka wpadała odpowiednia ilość powietrza.

Autorem wpisu jest kamont.waw.pl

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013