Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
maj
22 '15

Sprzątanie w domu - samemu czy przez firmę?

Ryszard Mikołowski

Ryszard Mikołowski

Z osobami, które zajmują się w profesjonalny sposób sprzątaniem, możemy się najczęściej spotkać w firmach lub urzędach. Są one zatrudnione na podstawie umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub pracują na zasadzie wynajęcia ich od firm oferujących usługi utrzymania czystości. W ostatnich latach coraz częściej zdarza się, że takie osoby sprzątają także w domach i mieszkaniach. Czy warto zatrudniać osoby do sprzątania domu czy też jest to gra nie warta świeczki i lepiej jest sprzątać samemu?

Decydując się na zatrudnienie osoby z firmy sprzątającej do sprzątania naszego domu, trzeba się przede wszystkim zastanowić czy korzyści z tym związane przewyższą koszty. Usługa sprzątania to kolejny wydatek. Jeśli posiadamy zarobki poniżej przeciętnej, powinniśmy w miarę możliwości sprzątać samodzielnie. Jeśli natomiast zarówno my, jak i pozostali domownicy mamy dobrze płatną, ale angażującą czas pracę lub gdy posiadamy na wychowaniu dużą grupę dzieci, warto będzie taki serwis sprzątający zatrudnić do sprzątania naszego domu. Dzięki temu oszczędzimy czas, który będzie można spożytkować na pracę zawodową lub odpoczynek.

Firma sprzątająca to także doskonałe rozwiązanie dla osób, które posiadają duże powierzchnie do sprzątania. Dzięki dysponowaniu profesjonalnym sprzętem i środkami czystości wysokiej jakości, a także dzięki doświadczeniu, pracownicy serwisu sprzątającego są w stanie o wiele sprawniej posprzątać konkretne pomieszczenie, jak i cały dom. Często efekty takiego sprzątania utrzymują się znacznie dłużej niż w przypadku sprzątania wykonanego samodzielnie. Takie firmy (jak np. serwis sprzątający LTW) przykładają bowiem znacznie większą uwagę do szczegółów.

dom
ogród
dekoracja wnętrz
sprzątanie

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz, sprzątanie


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Architektura, Automatyka

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013