Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
04 '15

Taras i balkon otwarciem na świeże powietrze

Grażyna Boguś

Grażyna Boguś

Lato sprzyja do przenoszenia się z częścią naszych codziennych zajęć z wnętrza mieszkań i domów na zewnątrz. Mieszkańcy bloków wykorzystują do tego celu przynależne do nich balkony. Z kolei posiadacze domów korzystają z przydomowych tarasów.

Bez względu jednak na to gdzie mieszkamy, chcielibyśmy mieć możliwość cieszenia się świeżym powietrzem, bez względu na warunki pogodowe panujące na zewnątrz. Aby było to możliwe warto wykonać zadaszenie tarasu lub balkonu. W ten stosunkowo prosty sposób oddalimy od siebie ryzyko zmoknięcia bądź spalenia słońcem w czasie cieszenia się pobytem poza wnętrzem domu.

Można jednak pójść jeszcze o krok dalej i stworzyć sobie możliwość całkowitego odcięcia się od kapryśnej aury. Zabudowa tarasu - bo o niej mowa - w zależności od wybranej konfiguracji daję szansę na stałe odgrodzenie tarasu lub balkonu od warunków zewnętrznych, bądź też na skorzystanie z możliwości wyboru, dzięki zastosowaniu ruchomych przeszkleń i drzwi.

Oczywiście sposób rozwiązania tej kwestii zależy od naszych upodobań i od środków finansowych jakie zamierzamy przeznaczyć na ten cel. Można pokusić się także o samodzielne wykonanie zabudowy. Jeśli jednak majsterkowanie nie jest naszą domeną lub nigdy wcześniej nie wykonywaliśmy podobnych rzeczy warto zastanowić się nad możliwością skorzystania z gotowych rozwiązań oferowanych na rynku. Będziemy mieli wtedy pewność, że praca została wykonana fachowo.

Przykładowe zdjęcia tarasów znajdą Państwo w sekcji galeria.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013