Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
grudzień
02 '14

Układanie paneli

Grażyna Boguś

Grażyna Boguś

Nie każdy z nad lubi remonty,  wręcz można powiedzieć - w większości ich po prostu nie lubimy. Jednak jest to sprawa nieunikniona i raz na jakiś czas remont wykonać trzeba. Zarówno parkiet jak i deska podłogowa ulega zniszczeniu, dlatego warto zorientować się, jak można dokonać zmian w sytuacji, gdy odnowienie ich nie przywróci dawnego blasku.

Układanie paneli drewnianych czy laminowanych bezpośrednio na zniszczonej podłodze jest bardzo ekonomicznym oraz rozsądnym rozwiązaniem.
Demontaż starego parkietu czy desek podłogowych jest nieekonomiczne, a ponadto ryzykujemy przeciągnięcie czasu remontu i ogrom dodatkowego sprzątania.

Aby układanie paneli na starej podłodze było jak najprzyjemniejszym zadaniem, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Zarówno stary parkiet, jak i zużyta deska podłogowa nie są stabilną powierzchnią, dlatego należy szczeliny między klepkami wypełnić kitem do parkietu a po wyschnięciu, wyrównać.

Warto wspomnieć o tym, że układanie paneli najlepiej byłoby rozpocząć po dwóch dniach leżakowania w pomieszczeniu, w którym będą układane. Należy też pamiętać o tym, że panele podczas użytkowania pracują, dlatego koniecznie należy zostawić przestrzeń dylatacyjną przy ścianach. Kolejną cenną wskazówką jest układanie paneli prostopadle do okna - po to, aby połączenia między elementami paneli były niewidoczne.

Autorem opracowania jest Waldemar Choma od wielu lat prowadzący firmę Choma Parkiet.

dom
ogród
dekoracja wnętrz

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013