Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
16 '14

Wady i zalety wanien akrylowych

Grażyna Boguś

Grażyna Boguś

Bez wątpienia wanna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienkowego. Wręcz rozchwytywane są dziś te wykonane z akrylu. Warto wiedzieć dlaczego. Na pewne nie powinno budzić zdziwienia to, iż głównym czynnikiem powodującym, że wanny akrylowe dobrze się sprzedają jest ich stosunkowo niska cena.

Jakie jednak są fundamentalne plusy i minusy takiego rozwiązania? Zaczynając od zalet, w pierwszej kolejności niezbędne jest wymienienie faktu, iż producent wanien stosujący do ich budowy akryl, ma niemałe pole do popisu w odniesieniu do stosowania różnych kształtów.

Sprawia to, iż taka wanna na nośniku styropianowym będzie lepiej dostosowana do potrzeb użytkownika i z pewnością zapewni ponadprzeciętną wygodę. Nie ma również przeszkód, aby zakupiona wanna akrylowa została dodatkowo doposażona w hydromasaż lub inne przydatne akcesoria. Przechodząc teraz do minusów, nie ma ich zbyt wiele, aczkolwiek niedogodności, które występują mogą przyprawić o irytację.

Głównie chodzi tutaj o konieczność dbania o czystość takiej wanny. Nie można do tego stosować byle jakich, popularnych środków chemicznych, gdyż mogą one uszkodzić akrylową powierzchnie. Powoduje to konieczność dokładnego analizowania składu mleczek i proszków czyszczących pod kątem potencjalnie szkodliwych składników. Każdy powinien więc sam przekalkulować czy korzyści z kupna przewyższą wszystkie koszty użytkowania i dokonać przemyślanego zakupu.

Więcej o technice wanien i brodzików oraz sposobach ich mocowania w łazienkach znaleźć można na stronie www.schedpol.pl.

dom
wyposażenie wnętrz
łazienka

frazy kluczowe: dom, wyposażenie wnętrz, łazienka


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Wyposażenie wnętrz, Architektura

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013