Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
październik
05 '15

Wyjątkowe ogrody

Cecylia Jarocka

Cecylia Jarocka

Jeśli chcemy, aby nasz ogród robił wyjątkowe wrażenie, musimy podejść do jego aranżacji tak samo, jak do aranżacji wnętrza domu. Nie wszyscy jednak mają do tego talent - co zrobić w takim przypadku?

Warto zwrócić się po pomoc do profesjonalisty. Projektowanie ogrodów jest obecnie bardzo popularną specjalizacją ogrodnictwa i w większych miastach bez problemu odnajdziemy osobę, która pomoże nam zaprojektować nasz ogród np. zawojscyogordy.pl.

Wystarczy skorzystać z internetu i wpisać w popularną wyszukiwarkę nasze miasto, np. szczecin lub województwo zachodniopomorskie oraz dodać frazę "projektowanie ogrodów". Otrzymamy wiele wyników spośród których co najmniej jeden będzie spełniał nasze oczekiwania.

Projektowanie ogrodu rozpoczyna się od poznania gustów właścicieli oraz funkcji, jaką dany ogród ma pełnić. Następnie projektant przechodzi do rozrysowania swojej koncepcji, którą następnie nam prezentuje, objaśniając, jakie rośliny i w których miejscach chce rozmieścić. Na tym etapie powinien nas także zapoznać z ich potrzebami: czy potrzebują profesjonalnej opieki ogrodnika, czy wymagają jedynie czasowego przycięcia?

Jak często należy je podlewać i czy mają jakieś szczególne wymagania w okresie zimowym? Jeśli wszystko będzie zgodne z naszymi przekonaniami, nasz projektant przechodzi do fizycznej pracy. Wraz z ekipą ogrodników aranżują nasz ogród. Pierwsza faza może wydawać się odrobinę niepokojąca, ponieważ ogród w jej trakcie jest bardzo rozkopany i nie prezentuje się zbyt imponująco. Ale ostateczny efekt z pewnością będzie zachwycający!

Warto korzystać z usług projektanta ogrodów, zwłaszcza, jeśli sami nie posiadamy rozbudowanej wiedzy dotyczącej roślin.

dom
ogród
dekoracja wnętrz
projektowanie

frazy kluczowe: dom, ogród, dekoracja wnętrz, projektowanie


 

Warto zobaczyć

Dom, Dekoracja wnętrz, Ogród, Drzwi, Okna, Architektura, Automatyka

Piszą na tym blogu

Grażyna Boguś, Cecylia Jarocka, Ryszard Mikołowski

Archiwum

Wrzesień 2017, Lipiec 2017, Listopad 2016, Maj 2016, Kwiecień 2016, Styczeń 2016, Październik 2015, Sierpień 2015, Maj 2015, Kwiecień 2015, Luty 2015, Styczeń 2015, Grudzień 2014, Czerwiec 2014, Maj 2014, Kwiecień 2014, Marzec 2014, Luty 2014, Styczeń 2014, Grudzień 2013