Mieszkaj piękniej

 

Czy istnieje inny sposób na czyszczenie szyb okiennych inny niż ich umycie? Tak! Są to okna z samoczyszczącymi się szybami. Warto rozważyć ich zakup i wstawienie szczególnie w miejscach, w których mycie okien jest utrudnione lub problematyczne. Szyby takie wyposażone są w powłoki fotokatalityczne oraz hydrofilowe. Pod wpływem promieni UV cząsteczki brudu i tłuszczu rozbijane są na mniejsze drobinki, które są z kolei spłukiwane przez opad deszczu.

 
styczeń
16 '14

Wady i zalety wanien akrylowych

Wady i zalety wanien akrylowych

(...) Bez wątpienia wanna jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienkowego. Wręcz rozchwytywane są dziś te wykonane z akrylu. Warto wiedzieć dlaczego. Na pewne nie powinno budzić zdziwienia to, iż głównym czynnikiem powodującym, że wanny akrylowe dobrze się sprzedają jest ich stosunkowo niska cena. Jakie jednak są fundamentalne plusy i minusy takiego rozwiązania? Zaczynając od zalet, w pierwszej kolejności niezbędne jest wymienienie faktu, iż producent wanien stosujący do ich budowy akryl, ma niemałe pole (...)

Informacje: dom, łazienka, wyposażenie wnętrz

 
grudzień
30 '13

Chroń drewno

Chroń drewno

(...) Warunki atmosferyczne w Polsce nie rozpieszczają entuzjastów drewnianych konstrukcji na otwartym powietrzu. Drewniane ławki i inne sprzęty ulegają degradacji ze względu na słońce, a zwłaszcza deszcz i śnieg. Opady atmosferyczne nie muszą jednak być naszym wrogiem, pod warunkiem, że zadbamy o zabezpieczenie drewna. Jak to jednak zrobić? Ilu "fachowców", tyle opinii, ale (...)

Informacje: architektura, dom, wyposażenie wnętrz